אודות מיכל והסטודיו

עיצוב בתים - לא רק מה שחשבת, אלא הרבה יותר מזה!

נעים מאוד, שמי מיכל גוטמן, אני הבעלים והמייסדת של סטודיו לעיצוב פנים וחוץ השוכן בגבעתיים. אני עוסקת בעיצוב פנים וחוץ במיזמים פרטיים ועסקיים בהתאמה אישית.

אנחנו סטודיו איכותי המקפיד על סטנדרטים ורמת גימור גבוהים, תוך הנגשת עולם העיצוב לכל מי שחפץ בשדרוג חלל ביתו או משרדו תחת כל תקציב שהוא. משרדנו מעמיד את צרכי הלקוח בקדמת הבמה, אשר על פיהם ייקבע אופי העיצוב – מודרני, קלאסי, כפרי, חדשני ועוד.

כידוע, הן המרחב הביתי והן המרחב התעסוקתי משמשים אותנו במשך שעות רבות במהלך היממה. למעשה, אנחנו מבלים בין כותליהם חלקים נכבדים מחיינו ולכן מושפעים לטוב ולרע מאלמנטים כמו תאורה חלשה הגורמת למצב רוח דכאוני, או חדר עמוס בחפצים המקשה על תפקוד וריכוז. מתוך ניסיוני, בשיתוף פעולה עם הלקוח ניתן להביא למימוש מגוון רחב של פתרונות יצירתיים המשלבים אסתטיקה ופרקטיקה כאחת.

כשאני פוגשת לראשונה אדם המעוניין לעצב את ביתו או את משרדו, אני מנסה להעריך מהו החלל המפרה ביותר עבורו. איזה מרחב יוכל להוות לו קרקע פורייה להתפתחותו ולמימוש תשוקותיו? מה חסר לו כיום, מה חוסם אותו, ובעיקר – כיצד אני וארגז הכלים העיצובי מסייעים לו בהגשמת מטרות בחיים? לשם כך, במהלך כל שלבי העבודה אני קשובה ללקוחותיי; לדבריהם, לרצונותיהם, לחלומותיהם, ולעתים גם למסרים העוברים ללא מלים. אני מקדישה זמן ומשאבים רבים על מנת לתכנן באדיקות את המרחב העוטף והתומך ביותר עבורם ועבור הסובבים אותם.

DSC09251_edited.jpg
מדוע עיצוב מחודש של החלל משדרג את איכות החיים?

מעבר ליעילות של מקסום הפוטנציאל של המרחב, תוך הפיכתו למקום נעים למראה ומזמין לשהייה, עיצוב בית או משרד משפיעים לחיוב על איכות החיים של הנמצאים בו. אם נדמה את האדם לצמח, נוכל להבחין שגם אנחנו יכולים לחיות בסביבה המספקת את כל הדרוש להתפתחותנו התקינה, מבלי לשאוף גבוה מדי, ברמה הבסיסית ביותר.

 

אולם, אם ברצוננו לקחת את החלומות שלנו צעד אחד קדימה, ולעבור לשלב הפריחה והשגשוג – זה המקום להפוך את סביבת החיים לאופטימלית. כזו שמעוררת השראה, שנוחה לשימוש, שמייצרת גירויים אינטלקטואליים, שמאפשרת שהייה נינוחה ומלאת ביטחון. משרד/ בית שלם או אפילו רק חדר אחד, המעוצב בדיוק על פי צרכיו של הלקוח, יכולים להתמיר את התחושה הרגילה של "הכל בסדר, אני מסתפק במה שיש לי", לבין ההרגשה העילאית של "וואו, אילו חיים נפלאים ומרגשים אני הולך להעביר תחת קורת הגג הזאת!". הבנה זו הגיעה אלי מתוך ניסיון חיים אישי ומקצועי, דרך למידה והתבוננות, אשר את המסקנות אני מיישמת לטובת לקוחותיי בעיצוב הבית/ העסק.

מהו תהליך העבודה בעיצוב ומהם הדגשים הייחודיים שאני מביאה עימי?

כל פרויקט הוא ייחודי ואין שני לו. תהליך העבודה נגזר מהיקף הפרויקט והתקציב שמוקצה לו. כאשר גם בתקציבים ממוקדים וצנועים ניתן להגיע לתוצאות משביעות רצון ומרשימות ביותר.

מעבר למסירת/ הכנת תכניות בנייה מהודקות וברורות אני מביאה איתי את היכולת לחלק באופן אופטימלי את החלל הנתון, תוך ניצול חכם של שטחים שנחשבים "מתים" גם בדירות קטנות. הראייה המרחבית, המאפשרת לבחון את התמונה בכללותה, מסייעת להתגבר על אתגרים תכנוניים לא פשוטים באמצעות גמישות מחשבתית ושילוב שיח פורה ופעיל עם הלקוח.

1. גיבוש פרוגרמה – צרכי הלקוח, המרחב הקיים, הקונספט והתקציב     

2. הדמיה תלת מימד – המחשת הסגנון האופטימלי לחלל עצמו     

3. סט תכניות עבור בעלי המקצוע השונים – כתב כמויות לקבלן וללקוח     

4. ליווי והנחיית בעלי המקצוע בשלבי העבודה     

5. ייעוץ הלקוח בעת רכישת מוצרים נלווים לעיצוב     

אז תכנון ועיצוב חדש עומדים על הפרק?

מעוניינים לשפץ או לעצב מחדש את הבית, העסק או הגינה? מחפשים מעצבת שתביא גישה מרעננת ואותנטית ושתציב אתכם ואת המטרות שלכם במרכז הפרויקט? הגעתם למקום הנכון!

אתם מוזמנים ליצור עמי קשר ולקבוע פגישת היכרות, במהלכה נבחן יחד כיצד נהפוך את הפנטזיה החלומית שלכם למציאות יומיומית שתקפיץ אתכם לשלב הבא בחיים, ועדיין לא תגלוש ממסגרת התקציב שקבעתם.

 

מיכל גוטמן